TRACHEA • Nefes Almak İçin Bilim ve Sanat

   Sevgili okuyucularımız merhaba! Trachea dergimizi sizlere sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Öncelikle sizlere dergimizin isminin, logosunun ve sloganının çıkış noktasından ve bizim için neyi ifade ettiğinden bahsetmek isteriz.
   TÜBAT Yayın Ekibi çatısı altında tohumları atılmaya başlanan dergimizde Trakya Üniversitesi Bilim Araştırma Topluluğu'nu, Edirne’yi, sağlık bilimlerini, bilimi, sanatı ve kültürü ifade edecek bir isim arayışı içerisindeydik. Dergimizin tüm üniversite öğrencilerinin diledikleri konuda rahatça yazı yazıp gönderebileceği, kendilerini ifade edebileceği, Covid-19 pandemisinden dolayı evde sıkılmış gençlerin sanat ve bilimle nefes alacağı bir yayın olmasını amaçlıyoruz.
   Amacımız sloganımıza dönüştü ve İşte tam o anda Trakya ve Trachea kelimesinin arsındaki benzerliğin ışığı bize yol gösterdi dergimizin ismini soluk borumuz ve üniversitemizin ismi arasındaki güzel çağrışımı betimleyen Trachea olmasına karar verdik.
   Logomuz ise "Doğanın ve Bilimin Sanat ile Yorumlanması" fikri ile ortaya çıktı. Logomuzdaki ters duran ağacın gövdesi ve dalları temel yaşam organımız akciğere giden soluk bolumuz Trachea’yı temsil ederken, yaprakları akciğerin kendisini temsil ediyor. Logonun kendisi ise doğa anamızın akciğerleri olan ağaçların temsili. Böylelikle bizler de siz değerli okuyucularımızla doğa ananın şefkati aracılığıyla buluşuyor, bilimin ve sanatın aracığıyla hep beraber gündelik dertlerimizi bir kenara bırakıyor ve hep beraber nefes alıyoruz.
Keyifli Okumalar...

Trachea Dergisi Ekibi

Bu içerik 18.05.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 511 kez okundu.