2. Uluslararası Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Tıp Öğrenci Kongresi Hakkında

Resim
         Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu olarak yıllardır yapmış olduğumuz bilimsel araştırmalar, seminerler ve kongrelere 27-29 Mayıs 2016 tarihlerinde,  2. uluslararası 10. ulusal tıp öğrenci kongremizi düzenledik. 
Üniversitemizde bulunan birçok anabilim dalının ortak çalışmasıyla oluşturduğumuz kongremizin seneki konusu; Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi idi. Hem Türkiye genelindeki hem de uluslararası alandaki çeşitli tıp fakültelerinden gelecek olan öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz bu kongreyi düzenlemedeki amacımız; teknolojik gelişmelerin desteğiyle, bu alanı deneyimlemiş hocalarımızın öncülüğünde, rekonstrüktif cerrahide günümüzün yükselen değeri olan kompozit doku nakilleri konusunu enine boyuna tartışmak; tümör cerrahisi, yanıklar, yara tedavileri, mikrocerrahi gerektiren girişimler, obezite cerrahisi gibi plastik cerrahinin yoğun olarak uğraştığı konuları işlemek, aynı zamanda estetik cerrahi konusunda da bilgi-deneyim paylaşmaktı. Bunu başarabilmek için çıktığımız yolda başta rektörümüz Sn. Prof. Dr. Yener YÖRÜK, tıp fakültesi dekanımız Sn. Prof. Dr. Recep YAĞIZ ve akademik danışmanlarımız Prof. Dr. Erol BENLİER ve Yard. Doç. Dr. Serkan BALTA olmak üzere üniversitemizin değerli hocalarının katılımının yanı sıra, diğer üniversitelerdeki ulusal/uluslararası alanlarda çok sayıda başarıya imza atmış birçok saygıdeğer hocamız da bizimle oldu. 
Kongremizin dili İngilizce idi ve kongre boyunca dileyenler için simultane çeviri hizmeti sağlandı.
2 gün süren yoğun, zevkli ve bir o kadar da öğretici bilimsel programın yanı sıra, canlı müzik eşliğinde yenilecek akşam yemekleri, gala yemeğinin ardından düzenlenecek eğlence programı, şehir turu ve piknik organizasyonuyla sizlere dopdolu bir 3 gün hazırladık.

Kongre Başkanları
Betül ÇALIŞGAN
Koray DEMİRCİ
Ek Dosyalar
Ek Resimler
Bu içerik 20.01.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 3048 kez okundu.